CAWI

CAWI

CAWI (Computer Assisted Web Interview) to wpisująca się w ilościową metodologię badań rynku i opinii technika ankietyzacji internetowej. Pozyskanie danych od respondentów zapewniają dostępne za pośrednictwem przeglądarek www kwestionariusze elektroniczne, zaś nadzór nad ich wypełnieniem zapewnia dedykowane oprogramowanie badawcze  - odpowiada ono m.in. za kontrolę stopnia przebadania założonej próby, odpowiednią kolejność zadawania pytań oraz weryfikację i prawidłowy zapis uzyskiwanych odpowiedzi.

 

Dlaczego warto zrealizować badania ankietowe samodzielnie

Program do ankiet online SurvGo umożliwia samodzielną realizację badań ankietowych przez klienta, dzięki czemu może zredukowań on koszty badania i przyspieszyć czas realizacji. Wbrew pozorom samodzielna realizacja badania w programie do ankiet online jest szybka i intuicyjna. Klient zachowuje pełną kontrolę nad przebiegiem badania, a wyniki może śledzić w czasie rzeczywistym. Samodzielna realizacja badań ankietowych online to idealne rozwiązanie dla prostych badań marketingowych i rynkowych, w których liczy się ekspresowy czas wykonania i optymalizacja kosztów realizacji.

 

Badania online – dlaczego warto wydać na to pieniądze?

Przeprowadzanie badania online na pierwszy rzut oka może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Każdy przedsiębiorca pod wpływem impulsu wolałby zainwestować te pieniądze licząc na potencjalny zysk niż wydawać je na raporty rynkowe. Podejście te jednak może zostać szybko zweryfikowane a nie przeprowadzanie badania marketingowego może skutkować utratą wszystkich zainwestowanych środków. Dlatego każdy rozważny przedsiębiorca przed podjęciem kluczowych decyzji decyduje się na przeprowadzenie badania rynku, które pozwoli na ustrzeżenie się przed niepotrzebnym ryzkiem. Badania online są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ponieważ przy stosunkowo niskim koszcie badania i błyskawicznej realizacji są w stanie dostarczyć kluczowych informacji dla przedsiębiorstwa.

 

Zalety ankiet internetowych

Elektroniczny wymiar ankietyzacji zapewnia szereg korzyści dzięki czemu CAWI uchodzi za jedną z popularniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się technik badawczych. Do zalet badań ankietowych online należą w szczególności możliwość:

 • objęcia badaniem dużych ogólnopolskich grup respondentów przy jednoczesnym zapewnieniu reprezentatywności próby, szybkości pomiaru i niskich kosztów realizacji badania - ankiety wysyłane są do respondentów drogą elektroniczną, niknie zatem potrzeba korzystania z usług ankieterów i drukowania ankiet papierowych;
 • skierowania ankiet online do ściśle określonych grup respondentów - ankietyzacja CAWI obejmuje e-mailową dystrybucję personalizowanych zaproszeń do wypełnienia kwestionariusza ankiety, a także możliwość udostępnienia go na portalach tematycznych i w mediach społecznościowych;
 • bieżącego wglądu w udzielane przez respondentów odpowiedzi - dzięki temu już w trakcie realizacji badania ankietowego możliwe jest cząstkowe opracowanie wyników;
 • zapewnienia maksymalnego komfortu ankietowanym, co przekłada się na ich chęć udziału w badaniu i rzetelność udzielanych odpowiedzi - ankieta elektroniczna to gwarancja anonimowości (nie istnieje tzw. „efekt ankietera”), wypełnić ją można w dowolnym dogodnym dla siebie momencie i miejscu;
 • korzystanie z nowoczesnych kwestionariuszy ankiet - kwestionariusze CAWI opatrzyć można elementami multimedialnymi, w tym grafikami oraz nagraniami audio i wideo;
 • edytowania kwestionariusza w trakcie trwania ankietyzacji.

 

Aplikacja do ankietyzacji CAWI

Jak wspomniano wyżej, nadzór nad przebiegiem badań ankietowych CAWI pełni dedykowane temu oprogramowanie. Kompleksowemu wspieraniu procesu badawczego i zarządzaniu każdym jego etapem (od projektowania kwestionariusza, przez gromadzenie danych i ich analizę) umożliwiają m.in. platforma  eCRF.biz™, oprogramowanie CATI-System oraz aplikacja SurvGoTM.

 

 

Ankietyzacja CAWI wykorzystywana jest ponadto w projektach badawczych realizowanych za pośrednictwem paneli konsumenckich - są to zrzeszające konsumentów z całej Polski serwisy internetowe, które dzięki profilowaniu zarejestrowanych użytkowników umożliwiają szybkie i ekonomiczne badanie ich opinii dzięki ankietom elektronicznym.  Przykład panelu konsumenckiego stanowi Badanie Opinii.

 

Sprawdź koszt badania ankietowego
- +
- +
Koszt badania:
*Podana cena w netto, należy doliczyć VAT 23%.
Dobierz respondentów z panelu konsumenckiego
– realizuj badania ekspresowo!

Skorzystaj z gotowej bazy ponad 200 tys. respondentów z naszego Panelu!

Zyskaj 5% rabatu na badanie!
Stwórz badanie ankietowe w panelu konsumenckim
na gotowej bazie respondentów!
panel5
załóż konto Załóż konto już dziś

Przeznaczenie SurvGo.

Badania realizowane w systemie mogą dotyczyć m.in.:
 • zdrowia i stosowanych leków
 • zakupów (odzieży, kosmetyków, FMCG)
 • marki (znajomości, postrzegania marki, przyczyn kryzysu)
 • komunikatów reklamowych i promocyjnych (konceptów opakowań, reklam, kanałów informacyjnych)
 • znanych i wykorzystywanych technologii
 • turystyki (środków transportu, sposobów spędzania czasu)
 • finansów (oszczędzania, wrażliwości cenowej)
 • uprawianych sportów
 • nieruchomości, znajomości nowoczesnych technologii

Przykładowe zastosowania.

Badania marki
Badania marki
Poznaj opinię klientów na temat Twojej marki i dopracuj na tej podstawie komunikację z klientem.
Badanie zwyczajów zakupowych
Badanie zwyczajów zakupowych
Zbadaj czym sugerują się klienci podczas wykonywania zakupów konkretnych produktów.
Określenie przyczyn kryzysu marki
Określenie przyczyn kryzysu marki
Dowiedz się, co jest powodem obserwowanego kryzysu, jakie elementy przeważają u konkurencji i wpływają na odpływ Twój klientów.
Ocena komunikatów reklamowych
Ocena komunikatów reklamowych
Dowiedz się, jak zastosowane komunikaty reklamowe wpływają na Twoich klientów.
Badania wrażliwości cenowej
Badania wrażliwości cenowej
Dostosuj optymalnie ceny oferowanych produktów zgodnie z tym, ile klienci są skłonni za nie zapłacić.
Badanie konceptów
Badanie konceptów
Sprawdź, czy opakowania Twoich produktów motywują do zakupu, jakie elementy należałoby zmodyfikować, aby opakowania stały się bardziej atrakcyjne.

Statystyki naszych panelistów.

Stan zdrowia
Jak często w miesiącu jesz na mieście
Jaki sport preferujesz
Stan zdrowia Preferowana dieta Źródła informacji Jak często w miesiącu jesz na mieście Jak często zamawiasz posiłki w skali miesiąca Gdzie robisz zakupy W jakich aptekach robisz zakupy Czy decydujesz w codziennych zakupach Jakie masz zainteresowania Jaki sport preferujesz W jakich kierunkach podróżujesz W jakich celach korzystasz z internetu Jak długo korzystasz z internetu Jak długo oglądasz codziennie telewizję Czy słuchasz radia Czy palisz papierosy
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak przeprowadzić badanie online?
Badanie online można przeprowadzić korzystając panelu konsumenckiego Badanie-Opinii.pl gdzie w przeprowadzeniu badania pomoże Ci zespół specjalistów. Alternatywnym rozwiązaniem dla panelu konsumenckiego jest aplikacja do ankietyzacji online – SurvGoTM. Dzięki temu rozwiązaniu można samodzielnie przeprowadzić ankietę i zredukować koszty przeprowadzenia badania.
Jak samodzielnie przeprowadzić badanie za pomocą SurvGo TM?

SurvGoTM jest aplikacją stworzoną do samodzielnego przeprowadzania badań. Intuicyjne szablony badawcze oraz gotowe szablony pozwalają na stworzenie ankiety w bardzo krótkim czasie nawet przez niedoświadczone osoby. Aplikacja jest też przystosowana do eksportu danych między innymi do MS Excel.

Ile kosztuje badanie przeprowadzone na SurvGo TM?

Koszty badania na SurvGoTM zależą od skomplikowania ankiety, wielkości próby i ilości rozwiązań zastosowanych w ankiecie. Badanie realizowane samodzielnie pozwala zredukować koszty przeprowadzenia ankietyzacji oraz przyspieszyć czas jego realizacji.

Jaki jest czas realizacji badania przeprowadzonego na SurvGo TM?

Czas realizacji badania potrafi wahać się od kilku godzin do nawet kilku dni. Wszystko zależy od wielkości próby i jej charakterystyki, które każdorazowo dobiera klient. Przeprowadzenia badania ankietowego za pomocą SurvGoTM jest najszybszą dostępną metodą.

Jakie badania można przeprowadzić za pomocą badania online?
Badania metodą CAWI dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu społeczeństwa praktycznie nie posiadają ograniczeń. Dzięki nim jesteśmy w stanie przeprowadzić badanie rynku, badanie marketingowego, badanie świadomości marki i wiele innych badań na życzenie klienta.
English version
Badania ankietowe od 4 zł