Analizy danych

analiza danych

Ekspercka analiza Big Data w każdej branży.

 

Farmacja, medycyna, finanse i kredyty, marketing oraz ekonomia

Eksperci z BioStat® posiadający 17-lat doświadczenia na rynku badawczym przeprowadzą dla Państwa wielopoziomowe analizy danych – Big Data. Oferta centrum badawczo-rozwojowego obejmuje wielopoziomowe analizy w oparciu o różnorodne modele matematyczne, statystyczne i ekonomiczne – dopasowane do każdego typu sektorów biznesu, czy też nauki.


Analizy danych - sprawdzone metody 

Sprawdzone metody, którymi posługuje się zespół ekspertów BioStat® to między innymi:

  • Analizy ryzyka odejścia klienta od firmy/marki (modele Churn’owe),
  • Prognozy dotyczące sprzedaży,
  • Modele odnoszące się do lojalności klientów (przeciwieństwa modeli Churn’owych),
  • Ryzyko niewypłacalności klientów,
  • Analizy ryzyka kredytowego (credit scoring),
  • Modelowanie ryzyka nadużyć klientów (fraud detection models),
  • Modelowanie ryzyka umieralności.


Opierając się o powyższe metody analizy danych, wykorzystujemy kluczowe informacje dotyczące zjawisk społecznych, a także gospodarczych. Dane typu Big Data są wcześniej pozyskiwane i ustrukturyzowane przez specjalistów BioStat®, a także ukazywane w zaawansowanych systemach informatycznych.

Budując modele prognostyczne, a także symulacje, zachowujemy kontekst zachodzących zmian socjologicznych i ekonomicznych w wybranej branży, a także w szeroko pojętym społeczeństwie.


Analiza danych

wielopoziomowych, o skomplikowanej strukturze, pomaga nam formułować  dokładne sądy i wnioski o nadchodzących procesach i zmianach.

Działając zarówno w branży ekonomicznej, finansowo-kredytowej, medyczno-farmaceutycznej, jak i w marketingu oraz sprzedaży znajdą Państwo w naszej ofercie odpowiednie analizy, które wspomogą i rozwiną funkcjonowanie Państwa przedsiębiorstwa. Specjaliści BioStat® to profesjonaliści z zakresu: ekonomii, statystyki, biostatystyki, matematyki stosowanej, bioinformatyki, biologii oraz dziedzin pokrewnych.

 

Rekomendacje najlepszych

Funkcjonując na rynku już 15 lat – prowadziliśmy projekty dla liderów na rynku medyczno-farmaceutycznym,  FMCG, instytucji państwowych oraz akademickich. Analizy danych przyniosły naszym klientom wnioski, na podstawie których mogą rozwijać swoją działalność i wdrażać nowe projekty biznesowe w życie, zmieniać strategie działania firmy, a także lepiej współpracować z klientami. Dajemy Państwu 12-miesięczną gwarancję na nasze analizy danych, a także wsparcie w postaci konsultingu, ewentualnych korekt oraz szkoleń.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są wyzwania związane z analizą danych?

Przede wszystkim to zapewnienie jakości danych (brak błędów, brak brakujących danych), wybór odpowiednich technik analizy, interpretację wyników w kontekście konkretnego problemu badawczego, zrozumienie i interpretację zależności oraz efektywne komunikowanie wyników analizy danych.

Jakie korzyści niesie ze sobą analiza danych w badaniach rynkowych?

Analiza danych w badaniach rynkowych umożliwia identyfikację trendów, preferencji i potrzeb konsumentów, ocenę skuteczności działań marketingowych, segmentację rynku, prognozowanie i modelowanie, odkrywanie ukrytych wzorców oraz podejmowanie lepiej poinformowanych decyzji biznesowych.

Jakie są popularne metody analizy danych?

W analizie danych stosuje się różnorodne metody, takie jak: statystyka opisowa, testy statystyczne, analiza regresji, analiza skupień, analiza czynnikowa i wiele, wiele innych. 

English version
Badania ankietowe od 4 zł